Goście TPZD

Zalesie DolneNa zaproszenie Rady Towarzystwa Przyjaciół Zalesia Dolnego w dniu 7 czerwca odwiedzili nas przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń z centralnego Mazowsza. Z zabytkami historycznego Centrum Piaseczna zapoznał gości historyk Włodzimierz Bagiński, a z planami jego rewitalizacji - pełnomocnik do spraw Rozwoju Miasta i Gminy Piaseczno - Daniel Putkiewicz. Po Zalesiu Dolnym oprowadzali gości członkowie Rady TPZD. Głównymi punktami programu były: Plac Wolności, “Górki Szymona” i dolina rzeki Jeziorki, oglądanie przykładów przedwojennej architektury Zalesia i wizyta w dwóch zabytkowych ogrodach przy ul. Anny Jagiellonki. Dzięki uprzejmości pp. Szymańskich, goście nie tylko obejrzeli wystawę pięknych zdjęć przyrodniczych z Zalesia autorstwa Wiktora Nowotki, ale także mieli okazje poznać historie domu i jego mieszkańców.
Największą atrakcją dzięki uprzejmości p. Jerzego Chmielewskiego- prezesa Piaseczyńskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej okazał się przejazd zabytkową kolejką ze Stacyjki w Zalesiu Dolnym do Piaseczna. Na strudzonych po całym dniu uczestników czekał poczęstunek w restauracji “Odjazd”.
Spotkanie o charakterze krajoznawczym było jednym z pierwszych zorganizowanych w ramach integracji lokalnych stowarzyszeń na rzecz ładu urbanistycznego centralnego Mazowsza.

goście

goście

goście

goście

goście

goście

goście

goście

goście

goście

goście

goście

goście

Powrót